Технології
Технології

Інженери перетворили аркуш паперу на клавіатуру

Purdue University, Ramses Martinez / techxplore

Purdue University, Ramses Martinez / techxplore

Інженери розробили простий процес друку, який перетворює будь-яку паперову або картонну упаковку на клавіатуру. Така технологія, зокрема, допоможе створити інтерфейс музичного програвача з простих аркушів блокнота та зробить упаковки інтерактивними. У цьому переконані автори дослідження, надрукованого у журналі Nano Energy.

Навіщо створювати паперові електроприлади?

Виготовлення багатофункціональних електронних пристроїв на паперових носіях приваблює вчених через низьку вартість матеріалів, екологічність, невелику вагу та гнучкість. На жаль, розвиток паперової електроніки зіштовхується із значними перешкодами. Усе через швидке розкладання таких приладів внаслідок вологи, їхню залежність від акумуляторів та обмежену сумісність із існуючими технологіями масового виробництва.

Як це подолали вчені?

Інженери створили перший автономний електронний пристрій на паперовій основі, який нечутливий до вологи, плям рідини та пилу. Для цього вони вкрили папір молекулами з високим вмістом фтору. Таке покриття дозволило надрукувати кілька шарів схем на папері, не розмиваючи чорнила. Ця методика полегшує виготовлення датчиків вертикального тиску, які не потребують жодної зовнішньої батареї, оскільки виробляють енергію внаслідок контакту з користувачем. Технологія сумісна зі звичайними широкомасштабними процесами друку і може бути легко впроваджена.

Як можна використовувати цю технологію?

Такий спосіб перетворить звичайний картонний чи паперовий пакунок в інтерактивний. Це, зокрема, полегшить взаємодію користувача з упаковками харчових продуктів, адже дозволить перевіряти, чи безпечна їжа для споживання. Також цю технологію можна використати для відправлень. Щоб підтвердити, що ви є власником пакунка, буде достатньо помістити палець на коробку. Окрім того, група дослідників продемонструвала, що прості аркуші паперу з блокнота можна трансформувати в інтерфейс музичного програвача, за допомогою якого користувач зможе обирати пісні, відтворювати їх та змінювати рівень гучності.